7 adımda minimalist yaşam yalanı ..

minimalist gardırop,minimalist, minimalist hayat, minimalist yaşam, minimalizim nedir, minimalizm

Minimalist Yaşam

 

Bilmem kaç adımda minimalist yaşam ( sade hayat ) koskoca bir yalandır. Çünkü minimalist yaşam sanıldığı gibi belli kalıpları uygulayıp yaşayabileceğiniz bir yaşam felsefesi değildir. Her zaman dediğim gibi minimalist yaşama ( sade hayata ) geçiş bir süreçtir.

Evet, şunu kabul ediyorum minimal yaşamak için benimsemeniz gereken düşünceler var. Ancak bunların hiç biri öncelikle maddi şeyler ile ilgili değildir. Minimalizmin özünde insanın kalabalıktan uzaklaşması vardır. Ancak bu körü körüne 1 gece bütün eşyalarınızı atıp başarabileceğiniz bir şey değil. Öncelikle bunu kabul etmemiz gerekiyor. Popüler yaklaşımdan uzak durup daha fazla araştırıp minimalizm hakkında daha çok bilgiye sahip olduğunuz zaman anlayabileceğiniz bir durum bu.

minimalist gardırop,minimalist, minimalist hayat, minimalist yaşam, minimalizim nedir, minimalizm

Gerek internet siteleri gerek bloglar olsun genelde bu tarz yaklaşımlar ele alınıyor. Daha çok ziyaretçi çekmek amaçlı atılan başlıklar ve birbirinin kopyası (mantık olarak) olan yazılar. Zaten bu bloğu açma sebeplerimden biri de bu durumdur.

Şunu unutmayın ki bir hayat felsefesini benimseyebilmek için öncelikle düşünce tarzınızı değiştirmelisiniz. Diğer maddi değişikleri zaten zamanla farkında olmadan yapacaksınız.

1 thought on “7 adımda minimalist yaşam yalanı ..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir